kulturystyka logo

Działy serwisu

Najtańsze sklepy

  1. FitArena.com.pl
  2. Centrumodzywek.net
  3. Muscle-zone.pl
  4. [Zaproponuj]

Bądź na bieżąco

Ranking odżywek

Losowe artykuły

Fitness

fitness

Partnerzy

Osób on-line: 12

testosteron

Testosteron-sposoby jego zwiększania

Od dawna wiadomo że, hormon zwany testosteronem odpowiada za budowe i wielkość naszych mięśni. Gdy w organizmie występuję jego niedobór nie mamy co marzyć aby w znacznym stopniu zwiększyć masę mięśniową, dochodzi do szybszego odkładania się tkanki tłuszczowej.

Poziom testosteronu w głównej mierze uwarunkowany jest genetycznie jednak do czynników które mają poniekąd wpływ na jego wielkość zaliczyć można środowisko, otoczenie i styl życia. Czynniki takie jak: brak snu, stres, złe i nieregularne odżywianie depresja w znaczącym stopniu mogą doprowadzić do obniżenia się tego hormonu w naszym organizmie.

Naturalnie wiek to główna przyczyna obniżania się testosteronu w organizmie, jednak jego powolny spadek możemy dopiero zaobserwować w wieku lat 30-stu,może spaść na poziomie 8-10%. Gdy wchodzimy w wiek młodzieńczy od 16 lat do 22-25 to mamy naprawdę ogromne jego ilości w organizmie (więc was ten artykuł nie dotyczy w takim stopniu jak „starszaków”).

Uwaga!

Testosteron i odpowiednia jego ilość to nie tylko wielkość mięśni, optymalny ich rozwój, wzrost oraz regeneracja. Hormon ten odpowiada też za szereg innych czynników mających ogromny wpływ na nasze zdrowie. Niski poziom testosteronu może przyczyniać się to do chorób takich jak: cukrzyca, osteoporoza, choroby układu sercowego-naczyniowego, prostata, alzhaimer, rak czy depresja.

Jak sprawdzić poziom testosteronu w organizmie.

Jeżeli zadajecie sobie pytanie jak zbadać poziom testosteronu w organizmie to śpieszę z odpowiedzią, najprościej zrobić badanie które nie jest nazbyt kosztowne (35-50zł) a korzyści z niego mogą być naprawdę ogromne i może nam przynieść odpowiedź na wiele dolegliwości zdrowotnych.
Zachowanie naszego organizmu również może nam wiele powiedzieć o poziomie testosteronu w naszym organizmie. Jeżeli nie czujesz pociągu seksualnego, nie miewasz rannych erekcji, masz myśli depresyjne, problemy ze snem, zwiększył się tobie poziom tkanki tłuszczowej, życiowe zniechecenie to mogą być objawy zaniżonego poziomu tego hormonu. Jeżeli będzie drastycznie poniżej normy lekarz może zastosować u nas kuracje farmakologiczną.

Naturalne sposoby zwiększania testosteronu.

Oczywiście istnieją naturalne sposoby zwiększania produkcji testosteronu bez ingerencji farmakologicznej. W każdej aptece oraz sklepie z odżywkami i suplementami otrzymamy produkty bez recepty które w znacznym stopniu mogą przyczynić się do wzrostu „poziomu teścia”.
Przedstawmy kilka z nich:

Artykuł pochodzi z serwisu bodystrong.pl

"" znaleziono też na stronach:

Tagi: suplementy - odżywki - trening

Komentarze

Dodaj komentarz +