kulturystyka logo

Działy serwisu

Najtańsze sklepy

  1. FitArena.com.pl
  2. Centrumodzywek.net
  3. Muscle-zone.pl
  4. [Zaproponuj]

Bądź na bieżąco

Ranking odżywek

Losowe artykuły

Fitness

fitness

Partnerzy

Osób on-line: 4

orbitrek

Trening cardio

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o treningu cardio. Trening ten nie jest niczym nowym. Inna nazwa tego treningu to trening tlenowy, trening wytrzymałościowy - potocznie mówi się też "aeroby". Nazwa treningu cardio wynika stąd, że jego stosowanie dobrze wpływa na serce. Poprawia wydolność płuc.Wpływ na serce i płuca jest oczywiście dodatkową korzyścią, głównym celem treningu cardio jest zrzucenie zbędnych kilogramów.Trening cardio polega na utrzymywaniu przez możliwie długi czas jednakowej intensywności treningu. W ten sposób poprawiamy wytrzymalość organizmu, ale także przy okazji spalamy tłuszcz. W treningu tym słowem kluczem jest INTENSYWNOŚĆ. To bardzo ważne, aby utrzymywać ją na jednakowym poziomie w trakcie całego treningu.

Tętno w treningu cardio

Powstaje pytanie, w jaki sposób utrzymywać jednakową intensywność. Najskuteczniejszą metodą jest sprawdzanie tętna. Wiele z urządzeń posiada taką funkcjonalność - szczególnie tzw. orbitreki. Najczęściej w rączkach orbitreka są metalowe sondy, wystarczy je złapać i przytrzymać na kilka sekund

Trening cardio - jak często

Trening ten powinno się wykonywać minimum dwa razy w tygodniu. Istotniejszy od liczby treningów w tygodniu jest czas trwania treningu. Pod żadnym pozorem nie powinien on być krótszy niż 30 minut. Dowiedziono naukowo, że tłuszcz spala się dopiero po 30 minutach treningu. Jeśli nasza wytrzymałość jest słaba, to lepiej jest zmniejszyć intensywność do minimum niż trenować której niż 30 minut.

W internecie, w wielu miejscach można przeczytać opinie, które mówią że trening w grubej bluzce i spodniach maksymalizuje efekty treningu. Na jednym z forów kulturystycznych poradzono pytającemu, aby trenować w worku foliowym. Takie metody w żadnym wypadku nie pomogą schudnąć, natomiast mogą spowodować odwodnienie, co oczywiście jest bardzo groźne. Takie metody są stosowane przez kulturystów, ale tylko po to, aby lepiej prezentować się na scenie w trakcie zawodów kulturystycznych.

"" znaleziono też na stronach:

Tagi: trening - trening wytrzymałościowy - trening aerobowy - trening cardio

Komentarze

Dodaj komentarz +