iko Ładne piersi
iko Zakwasy
rozStrona główna | Forum kulturystyczne | Szukaj | Dodaj artykuł | Kontakt | Cennik reklam | Współpraca
sebastian wenta Sebastian Wenta

ps. Wentyl (ur. 1975) Rodzice, sportowcy: Barbara Wenta - wioślarka i Edmund Wenta - kulomiot. Początkowo trenował lekkoatletykę i siatkówkę, następnie pchnięcie kulą i rzut dyskiem, ostatecznie zajął się pchnięciem kulą. Został m.in. mistrzem Polski LZS. Był zawodnikiem klubu Lechia Gdańsk. W 2005 r. rozpoczął karierę siłacza, osiągając błyskawicznie doskonałe wyniki. Bardzo szybko został jednym z najlepszych zawodników w Polsce (przeważnie ustępując tylko Mariuszowi Pudzianowskiemu) i na świecie. Jest zrzeszony w federacji WSMC. Sebastian Wenta ma doskonałe warunki fizyczne.

Wymiary ciała:

wzrost: 200 cm
waga: 150 kg
biceps: 54 cm
obwód klatki piersiowej: 155 cm.

Dzięki swym ponadprzeciętnym gabarytom zaczął grać epizody w filmach. Mieszka w Tczewie, gdzie prowadzi 2 sklepy z odżywkami i odzieżą dla sportowców.

Osiągnięcia Strong Man

rok 2005
Brązowy medal mistrzostw Europy w Highland Games, Szkocja
2 miejsce - Puchar Polski Strongman, Ostróda1 miejsce - Puchar Polski Strongman, Golub-Dobrzyń
2 miejsce - międzynarodowych zawodach Strongman, Litwa
5 miejsce - United Strongman Series, Bangkok

rok 2006
3 miejsce - Pojedynek Gigantów, Łódź
1 miejsce - United Strongman Series, Kijów
1 miejsce - Puchar Świata Highland Games, Szkocja
3 miejsce - United Strongman Series, Serbia1 miejsce - United Strongman Series, Moskwa
1 miejsce - Europa vs USA Highland Games, Irlandia1 miejsce - Polska vs Europa, Borne Sulinowo
3 miejsce - Super Seria, Milin2 miejsce - Finał Pucharu Świata Highland Games, Szkocja
3 miejsce - Mistrzostwa Polski, Września6 miejsce - Mistrzostwa Świata, Sanya, Chiny