kulturystyka logo

Działy serwisu

Najtańsze sklepy

  1. FitArena.com.pl
  2. Centrumodzywek.net
  3. Muscle-zone.pl
  4. [Zaproponuj]

Bądź na bieżąco

Ranking odżywek

Losowe artykuły

Fitness

fitness

Partnerzy

Osób on-line: 4

spinning

Spinning

Program spinning jest jednym z najpopularniejszych treningów, które wykorzystują rowery stacjonarne. Prawdziwym jest także zdanie, że spinning to swego rodzaju "aerobic na rowerze".

Czym dokładnie jest Spinning?

Spinning jest oryginalnym programem kolarstwa halowego, łączącym muzykę, koleżeństwo, wizualizację i filozofię ciało/umysł w zajęciach inspirowanych kolarstwem szosowym i górskim oraz trekkingowym, przystosowanych do każdego wieku i kondycji fizycznej. Podstawą tego treningu jest monitorowanie pracy serca (najlepiej za pomocą pulsometru - takiego specjalistycznego urządzenia) i nie przekraczanie określonego tętna wysiłkowego, tak naprawdę indywidualnego dla każdego z uczestników.

Bez wątpienia spinning jest treningiem grupowym (zajęcia prowadzi Certyfikowany Instruktor Spinning) dającym do wyboru pięć podstawowych programów treningowych, tzw. Energy Zones (wraz z ich wariacjami, np.: trening dla dzieci i młodzieży, osób starszych, kobiet w ciąży i połogu, połączonych z jogą, strechingiem, treningiem mentalnym, etc.) - w zależności od celów i potrzeb uczestników. Bez wątpienia też spinning jest jednym z najbardziej "wydajnych" i efektywnych treningów aerobowych. Prowadzony w sposób fachowy!!! jest też jednym z bezpieczniejszych, ponieważ nie obciąża nadmiernie stawów i nie naraża na kontuzje i wypadki.

Istotne jest też, że nie ma w spinningu tzw. pustych przebiegów, ZAWSZE jedzie się z pewnym, choćby minimalnym obciążeniem, które każdy z uczestników ustawia sobie indywidualnie, ale pod kierunkiem instruktora oczywiście.
WAŻNE: w Spinningu nie ma ŻADNYCH nienaturalnych ruchów: podskoków, wygibasów, szarpnięć! Podstawą jest BEZPIECZEŃSTWO uczestników!!! Prawdziwy trening spinning jest prowadzony tylko i wyłącznie na specjalistycznych, opatentowanych rowerach Spinner.

Kto i kiedy wymyślił spinning?

Program Spinning został stworzony w 1987 roku w USA przez trenera i sportowca Johnny'ego G i jest programem opatentowanym, tzn. że nie każde zajęcia nazywane Spinning są nimi w istocie. Szczególnie w Polsce, ale nie tylko - dodam na pociechę, nazwy Spinning, Spin, Spiner są powszechnie używane dla każdych zajęć na rowerach stacjonarnych. Podczas, gdy są one znakami towarowymi zastrzeżonymi i nie wolno ich używać w sposób dowolny.

"" znaleziono też na stronach:

Tagi: trening -

Komentarze

Dodaj komentarz +