kulturystyka logo

Działy serwisu

Najtańsze sklepy

  1. FitArena.com.pl
  2. Centrumodzywek.net
  3. Muscle-zone.pl
  4. [Zaproponuj]

Bądź na bieżąco

Ranking odżywek

Losowe artykuły

Fitness

fitness

Partnerzy

Osób on-line: 5

Siłownia

Siłownia to miejsce, w którym pracuje się nad tężyzną fizyczną. W slangu osób ćwiczących siłownia jest określana jako siłka, pakernia, mordownia lub rzeźnia. Przyczyn dwóch ostatnich nazw siłowni nie znam. :) Celem ćwiczeń na siłowni jest z reguły chęć rozbudowania tkanki mięśniowej, rzadziej chęć schudnięcia.

Ćwicząc na siłowni możesz zwiększyć siłę, wydolność, rozbudować masę mięśniową oraz zrzucić tłuszcz. Jeśli chcesz poprawić siłę i zwiększyć masę mięśniową powinieneś zastosować trening siłowy. Jeśli chcesz rozbudować tkankę mięśniową i przy tym zwiększyć siłę musisz stosować tzw. trening na masę. Jeśli celem Twojego treningu jest poprawa wydolności i zrzucenie tłuszczu zapoznać się z tzw. treningiem na rzeźbę.

Wokół siłowni krąży masa stereotypów. Jednym z najpowszechniejszych jest przekonanie, że na siłownię chodzą przeważnie ludzie ograniczeni umysłowo. Innym ze stereotypów (dotyczy głównie kobiet) jest przekonanie, że: "nie będę chodziła na siłownię, bo nie chcę mieć szerokich barków, ani wielkiego karku". Prawda jest taka, że jeśli nie stosuje się sterydów, prohormonów itd. to raczej ciężko jest rozbudować masę mięśniową.

Na koniec cytat z nonsensopedii wyjaśniający skąd biorą się te nieprzychylne uwagi wobec ćwiczących na siłowni:

"Bywalcy siłowni postrzegani są zwykle jako zwarta grupa głupców i debili noszących szeleszczące spodnie z lampasami. Jest to stereotyp ukuty na spółkę przez 2 tajemnicze grupy - spaślaków i cherlaków. Członkom wyżej wymienionych grup w głowach się nie mieści, że trzeba i można dbać równocześnie o umysł i o ciało. Ich małe móżdżki nie są zdolne do wykonywania dwu czynności jednocześnie - stąd ten dysonans. Nie potrafią sobie wyobrazić że można chodzić na siłownię a oprócz tego myśleć. Dochodzi tu jeszcze element zazdrości. Wymienione grupy są zawistne o fakt że niektórzy bywalcy siłowni są od nich i silniejsi i mądrzejsi i lepiej wykształceni."

"" znaleziono też na stronach:

Tagi: siłownia - mięśnie - trening

Komentarze

Dodaj komentarz +