kulturystyka logo

Działy serwisu

Najtańsze sklepy

  1. FitArena.com.pl
  2. Centrumodzywek.net
  3. Muscle-zone.pl
  4. [Zaproponuj]

Bądź na bieżąco

Ranking odżywek

Losowe artykuły

Fitness

fitness

Partnerzy

Osób on-line: 8

poprawa-kondycji

Jak poprawić kondycję?

Poprawa kondycji fizycznej jest stosunkowo prosta. U większości ludzi brak aktywności fizycznej sprawia, że już nawet niedzielny spacer może bardzo pomóc. Wśród ludzi panuje mylne przekonanie, że do poprawy kondycji fizycznej niezbędne jest machanie hantelkami. Nic bardziej mylnego! Trening siłowy wcale nie poprawia wytrzymałości, dodatkowo duża wytrzymałość wcale nie oznacza osiąganie dobrych wyników siłowych.

Siłownia, a wytrzymałość

Nie oznacza to oczywiście, że korzystanie z siłowni nie pomoże poprawić kondycji. Na siłowni przecież nie tylko są ciężary, wskazane jest korzystanie z takich urządzeń jak orbitreki, wioślarze czy zwykłe rowery stacjonarne. Ogólnie rzecz biorąc zaleca się uprawianie treningu aerobowego. Szczególnie ważne jest pływanie, bieganiem jazda na rowerze itd.

Progresja w poprawie kondycji

Wzrost wytrzymałości można uzyskać jedynie wtedy, gdy dostarczymy organizmowi coraz silniejsze bodźce treningowe. Zatem jeśli chodzisz na basen powinieneś z każdym tygodniem coraz dłużej pływać. Jeśli biegasz powinieneś coraz dłużej biegać, z jazdą na rowerze oczywiście jest podobnie.

Poprawa kondycji, a odżywianie

Bez prawidłowego odżywiania także można poprawić wytrzymałość fizyczną. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że ta poprawa będzie powolna. Unikaj węglowodanów prostych oraz tłuszczy. Jeśli bierzesz odżywki białkowo-węglowodanowe lub odżywki węglowodanowe, to najgorsze co możesz zrobić po treningu aerobowym to właśnie wypić taką odżywkę - w ten sposób zmarnujesz cały włożony wcześniej wysiłek


Warning: get_meta_tags(http://www.herk.pl//poprawa-kondycji.php) [function.get-meta-tags]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /home/getka/domains/herk.pl/public_html/bot_pd.php on line 4

"" znaleziono też na stronach:

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz +