kulturystyka logo

Działy serwisu

Najtańsze sklepy

  1. FitArena.com.pl
  2. Centrumodzywek.net
  3. Muscle-zone.pl
  4. [Zaproponuj]

Bądź na bieżąco

Ranking odżywek

Losowe artykuły

Fitness

fitness

Partnerzy

Osób on-line: 6

sterydy, metanabol

Metanabol

Pierwszym środkiem anabolicznym, po który zwykle sięgają polscy kulturyści jest metanabol. Metanabol jest doustnym sterydem anabolicznym, w kulturystyce używanym w formie tabletek po 5 mg. Zwykle, bardziej dostępny na czarnym rynku jest pochodzący zza wschodniej granicy Metandrostenolon.

Metanabol jest sterydem doustnym powodującym doskonały wzrost metabolizmu protein. Metanabol wspomaga syntezę protein, jak również przyspiesza proces budowania protein. Metanabol ma silny efekt anaboliczny i androgeniczny objawiający się przyrostem siły i masy mięśniowej. Metanabol jest sterydem typowo budującym masę mięśniową, działa szybko i skutecznie. Przyrost masy mięśniowej oscyluje w granicach 0.5 - 1.5 kg tygodniowo w pierwszym 6 tygodniowym cyklu. Masa ciała wzrasta szybko, wspomagana jest również hypertrofia włókien mięsniowych. Metanabol łatwo aromatyzuje się a więc nie jest zalecanym sterydem w czasie przygotowań do zawodów. Aromatyzacja ta, w większości przypadków, może być jednak łatwo pokonana stosując jednocześnie z Metanabolem Nolvadex i Proviron. Dlatego też niektórzy kulturyści mogą zaprzestać brać Metanabol na 3-4 dni przed zawodami.

Efektywna dawka Metanabolu oscyluje w granicach od 15-40 mg dziennie (3-8 tabletek dziennie). Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że dawkę należy zawsze dostosowywać do stopnia zaawansowania oraz predyspozycji indywidualnych. Początkujący nie powinni brać więcej niż 15-20 mg dziennie (3-4 tabletki dziennie) przez maksymalny okres 6-8 tygodni, gdyż już taka dawka jest wystarczająca do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów w danym cyklu. Po około 8 tygodniach stosowania z reguły szybkość przyrostu masy mięśniowej gwałtownie maleje. Nie należy jednak wtedy zwiększać dawki Metanabolu a dorzucić do cyklu w dalszej fazie jego trwania sterydy w zastrzykach. 200mg Deca-Durabolin na tydzień + 200mg Primobolan na tydzień jest bardzo dobrym dodatkiem. Razem z Metanabolem można stosować je łącznie bądź oddzielnie, w zależności od preferencji.

Używanie testosteronów w tej fazie nie jest wskazane, gdyż należy sobie zostawić kilka inaczej działających sterydów na później. Co ważne dla bardziej zaawansowanych kulturystów używanie Metanabolu 20-30 mg dziennie i Deca-Durabolin 200-400 mg tygodniowo czyni cuda. Natomiast Ci kulturyści, którzy nie są przede wszystkim zainteresowani przyrostem masy mięśniowej a tylko znacznym wzrostem siły mogą połączyć Metanabol z Oxandrolonem lub Winstrolem (Stanabolem) w tabletkach. Jednak łączenie z Metanabolem sterydów w zastrzykach zawsze powoduje lepsze rezultaty niż stosowanie samych tabletek.

Aby zbudować i masę i siłę dobre będzie jednoczesne stosowanie Sustanon lub Testosterone enanthate (np. prolongatum, primoteston depot) w dawce 250 mg tydzień, albo Deca Durabolin 200 mg na tydzień. W przypadku przygotowania do zawodów Metanabol nie jest wskazanym sterydem ponieważ zatrzymuje wodę, oraz ma wysoki stopień konwersji w estrogeny a to komplikuje kulturyście proces zrzucania tłuszczu. Ci którzy nie mają tego problemu mogą zapanować nad tym stosując jednocześnie Nolvadex lub Proviron, a Ci którzy przygotowują się do zawodów i stosują Metanabol powinni go używać razem z Parabolanem, Winstrolem Depot, Masteronem, Oxandrolonem itp.

Ponieważ okres półtrwania Metanabolu w organizmie to tylko 3-4,5 godziny powinno się go stosować w dawkach podzielonych, gdyż wtedy utrzymamy jako taką trwałą koncentrację substancji w krwi. Zaleca się stosowanie Metanabolu podczas posiłków, gdyż u niektórych zastosowanie na pusty żołądek może objawiać się bólami brzucha. Jakkolwiek stosowanie podczas posiłków lub też na pusty żołądek nie ma wpływu na ilość wchłanianej substancji. Metanabol dociera do krwi w czasie 1-3 godzin po użyciu. Przyjęcie 10mg Metanabolu powoduje 5 krotny wzrost poziomu testosteronu w organizmie.

Ponieważ Metanabol posiada stosunkowo dużo potencjalnych skutków ubocznych dawka nie powinna przekraczać 20 mg dziennie. Metanabol ma negatywny wpływ na wątrobę. Stosowanie wysokich dawek przez długi okres czasu powoduje, że staje się on dla wątroby niezwykle toksyczny. Nawet dawka 10mg wpływa negatywnie na wątrobę, jednak po zakończeniu stosowania (zakończeniu cyklu) poziom enzymów wątrobowych wraca do normy. Z uwagi na fakt iż Metanabol powoduje szybki przyrost masy ciała, mogą wystąpić dolegliwości w postaci podwyższonego ciśnienia krwi oraz przyspieszenia akcji serca. Jednoczesne przyjmowanie Nolvadexu i Provironu może być konieczne, ponieważ Metanabol silnie przekształca się w estrogeny i u niektórych kulturystów powoduje ginekomastię.

Z uwagi na silny komponent androgeniczny i konwersję do dihydrotestosteronu, Metanabol, u niektórych kulturystów, może powodować trądzik twarzy, karku, pleców i ramion. U osób z genetyczną skłonnością do wypadania włosów może przyspieszać proces ich utraty. Inną niedogodnością jest znaczny spadek masy mięśniowej i siły po zakończonym cyklu dlatego nie powinno stosować się samego Metanabolu ale łączyć go z innymi sterydami anabolicznymi. W przypadku stosowania zbyt wysokich dawek powyżej 50 mg dziennie może powodować agresywność! Pomijając wszystkie możliwe skutki uboczne Metanabol u większości ludzi powoduje poprawę nastroju i apetytu.

"" znaleziono też na stronach:

Tagi: metanabol - sterydy - meta - anaboliki - dawkowanie

Komentarze

Dodaj komentarz +