kulturystyka logo

Działy serwisu

Najtańsze sklepy

  1. FitArena.com.pl
  2. Centrumodzywek.net
  3. Muscle-zone.pl
  4. [Zaproponuj]

Bądź na bieżąco

Ranking odżywek

Losowe artykuły

Fitness

fitness

Partnerzy

Osób on-line: 5

sterydy, metanabol

Metanabol

Metanabol to najpopularniejszy z obecnie stosowanych przez kulturystów sterydów anabolicznych. Jego nazwa chemiczna to metandienon. Mało kto wie, że metanabol był dostępny na rynku europejskim już w latach sześćdziesiątych, w USA pojawił się w 1958 roku. Jego stosowanie jest zakazane z powodu tragicznych dla zdrowia skutków ubocznych, czasem jest podawany osobom chorym na zanik mięśni.

Metanabol jest doustnym sterydem anabolicznym, w kulturystyce używanym w formie tabletek po 5 mg. Częściej jednak słyszy się Metandrostenolonie, czyli produkcie zza wschodniej granicy, w slangu często określa się ten środek jako ruska meta.

Teraz może trochę o zastosowaniu metanabolu w medycynie, a więc meta jest stosowana w okresach rekonwalescencji, ciężkich stanach przedoperacyjnych jak i pooperacyjnych, po oparzeniach, złamaniach, zakażeniach, w anoreksji, chorobach wyniszczających, niedożywieniu, zanikach mięśni, w chorobach wątroby i cukrzycy. Można powiedzieć, że jego zastosowanie w medycynie jest dość szerokie.

Dla kogo jest metanabol ?

Metanabol na pewno nie jest dla nastolatków. W młodym wieku tak silny środek jak metanabol może spowodować zaburzenia gospodarki hormonalnej. Poza tym mężczyzna dojrzewający z reguły ma wysoki poziom testosteronu. Metanabol na pewno też nie jest dla osób ćwiczących krócej niż kilka lat. Jeśli ćwiczysz kilka miesięcy to raczej wątpliwym jest to, że całkowicie wykorzystałeś swój potencjał, czyli optymalny trening, dobrze dobrana dieta, czy odpowiednia suplementacja.

Dawkowanie metanabolu

Jeżeli przeczytałeś w jakimś portalu, że metanabol powinieneś brać trzy razy dziennie po 15g - to portal taki jest prawdopodobnie nic nie warty. Nie ma uniwersalnego dawkowania. Dawkowanie metanabolu zależy od tego, czy jest to pierwszy cykl, czy kolejny, czy trenujesz rok, czy 10 lat, czy masz 20 lat, czy 40 lat, ważysz 80 kg, czy 130 kg itd. W dużym uproszczeniu mogę napisać, że jeśli nie ćwiczysz minimum 10 lat lub masz poniżej 25 lat lub nadal masz duże przyrosty zrezygnuj z metanabolu, zainteresuj się lepiej czymś słabszym o mniejszych skutkach ubocznych, np. Deca durabolin. Metanabolu w żadnych wypadku nie powinno się przyjmować raz dziennie, toksyczność mety jest na tyle duża, że trzeba porcje rozłożyć co najmniej na trzy dawki, a najlepiej nawet na cztery.

Metanabol występuje nie tylko w tabletkach, ale także w zastrzykach. Istotną wadą formy płynnej jest krótki okres półtrwania, który wynosi około godziny, a co za tym żeby uzyskać jakikolwiek efekt anaboliczny trzeba kuć się minimum sześć razy na dzień - prawda, że niefajnie ? Zaletą metanabolu w zastrzykach są z kolei mniejsze skutki uboczne. Warto dodać, że taki metanabol jest raczej trudno dostępny. Przejdźmy teraz jednak do tabletek. Tak jak już wcześniej napisałem trzeba dzielić na minimum trzy porcje. Nie zależnie od tego jak dużo ważysz i jak długo ćwiczysz nie powinieneś dziennie przyjmować więcej niż 50 mg. Większe dawki mogą z wysokim prawdopodobieństwem uszkodzić narządy wewnętrzne (wątroba, nerki, serce...). Także ginekomastia może nie być Ci obca. Dokładniejszego dawkowania metanabolu w tym miejscu nie zobaczysz (powód opisany wyżej). Jeśli chcesz zapytać o poradę, załóż temat na naszym forum kulturystycznym www.forum.u.waw.pl Po dokładniejszej analizie rozpiszemy Ci dawkowanie.

Ruska meta

Ruski metanabol jest bardzo popularny głównie ze względu na swoją cenę, polska meta kosztuje około 70zł za 100 tabletek - tymczasem ruska meta kosztuje połowę tego. Często mówi się o tym, że ruska meta ma większe skutki uboczne, jednak nie są to potwierdzone informacje.

Dyskutuj o tym artykule na naszym forum w temacie metanabol

"" znaleziono też na stronach:

Tagi: metanabol - kulturystyka - sterydy - dianabol - polski - opis - dawkowanie - fotki - odblokowanie - sterydów

Komentarze

Dodaj komentarz +