kulturystyka logo

Działy serwisu

Najtańsze sklepy

  1. FitArena.com.pl
  2. Centrumodzywek.net
  3. Muscle-zone.pl
  4. [Zaproponuj]

Bądź na bieżąco

Ranking odżywek

Losowe artykuły

Fitness

fitness

Partnerzy

Osób on-line: 12

metabolizm

Metabolizm

Nie musisz być ofiarą swojego wolnego metabolizmu. W tym artykule znajdziesz sposoby na maksymalne wykorzystanie jego potencjału.

Co to jest metabolizm?

Metabolizm określa ile energii zużywa Twój organizm i ile kalorii spalisz w ciągu dnia. Ile wynosi Twój metabolizm? Punktem wyjścia do jego obliczenia jest liczba kalorii, którą spalasz odpoczywając, czyli współczynnik BMR - Basal Metabolic Rate. Nawet jeśli się nie poruszasz to organizm też spala kalorie: bicie serca, utrzymanie mięśni, oddychanie i regulacja temperatury. Do BMR musisz dodać liczbę kalorii, którą spalasz w codziennych czynnościach. Wynik to Twój metabolizm.

Mity dotyczące metabolizmu

Słowo metabolizm jest często nie rozumiane. Ludzie często zrzucają winę za swoją nadwagę na wolny metabolizm. Nakręca to cały przemysł środków odchudzających, oferujący tabletki podkręcające metabolizm. Producenci twierdzą, że tabletki wystarczą, nie trzeba zmieniać diety, ani wykonywać ćwiczeń. Spalacze tłuszczu owszem są potrzebne, ale należy je traktować jako dodatek do właściwej diety i regularnych ćwiczeń. Genetyka ma oczywiście duże znaczenie, ale to nie oznacza, że z kiepską genetyką nie możesz wyglądać lepiej niż większość ludzi. Jest kilka prostych sztuczek, które pomogą Ci wykorzystać potencjał swojego metabolizmu.

Jak poprawić swój metabolizm?

Wykonuj trening HIIT

Podnoś ciężary

Zbuduj mięśnie

Jedz białko

Jedz 5-6 małych posiłków w ciągu dnia

Jedz naturalne jedzenie

Pij dużo wody

Pij zieloną herbatę

Unikaj stresu

"" znaleziono też na stronach:

Tagi: metabolizm - zdrowie - kalorie - tłuszcz - spalanie tłuszczu - odchudzanie

Komentarze

Dodaj komentarz +