kulturystyka logo

Działy serwisu

Najtańsze sklepy

  1. FitArena.com.pl
  2. Centrumodzywek.net
  3. Muscle-zone.pl
  4. [Zaproponuj]

Bądź na bieżąco

Ranking odżywek

Losowe artykuły

Fitness

fitness

Partnerzy

Osób on-line: 6

zwiększenie masy

Zwiększenie masy

1. Ból to dobra rzecz

Czy musisz być obolały przez cały czas? Nie, ale powinieneś być 48 godzin po rozpoczęciu nowego planu. U siłaczy ból nie jest pożądany, ale jeśli jesteś kulturystą, wtedy tak, powinieneś być w jakimś stopniu obolały po dwóch pierwszych treningach. Po kolejnych czterech powinieneś się zaadaptować, i wtedy, po sześciu treningach jesteś gotowy na nowy ból, wynikający z innego źródła. Zasada jest taka - plan jest dobry jest dobry aż do czasu, dopóki się do niego nie przyzwyczaisz. Zmiany w rozpisce nie muszą być radykalne. Dla przykładu, możesz robić siady ze sztangą na barkach przez sześć treningów, później zaś rób przysiad ze sztangą z przodu.

2. Pierdolnij sobą o glebę

Hipertrofia jest to adaptacja na biologiczny stres. Jeśli coś cię nie zabije, kiedy bardziej kładziesz na to nacisk, tym bardziej organizm się do tego przystosuje, przyzwyczai. Jeśli nie widzisz postępów na siłowni, daj sobie w kość przez dwa tygodnie - przetrenowuj się dopóki nie poczujesz, że jesteś wyczerpany fizycznie i psychicznie. Wtedy, daj sobie pięć dni odpoczynku. Kiedy wrócisz na siłownię, będziesz w stanie przekręcać swoje rekordy.

3. Żarcie mocarnych

Lubię bawoły. Są bogate w omega-3. Każda dziczyzna jest dobra obecnie. Lubię tłuczone orzechy, pomagają budować kolejne poziomy ACh (neurotransmitery). Czarne jagódki są jednym z najlepszych źródeł energii dla mózgu, i są jeszcze bogate w anty-utleniacze. Polecam też wszystkie jagódki o cienkich skórkach. Sok z granatów też jest wysoko na liście rzeczy, które warto jeść ze względu na pozytywny wpływ na serce. Lubie wszelkie zielone soki, gdyż alkalizują ciało (cokolwiek to znaczy). Figi są świetnym potreningowym posiłkiem - są pełne minerałów, słodkie ziemniaki tez są fajne.

4. Ile białka?

najprostszą metodą zapamiętania, ile musisz wcinać białka jest ta formułka: na każdy funt masy ciała jeden gram białego.( koło 2.1 g białego na kg.m.c.). A jednorazowo? Cóż, są badania, które mówią, ze 30 gram wystarcza by jednorazowo wyżywić podmiot, oraz ze jest to dobra ilość do niezłego podbicia ilości aminokwasów we krwi.

Zdaje sobie sprawę, ze 30 gram białka w jednym posiłku to jest dobra opcja na start. Jeśli jesz jednorazowo 30 gram, a posiłków masz 6, to wychodzi koło 180 gram białka. Ale wyobraź sobie, ze jesteś 130 kilowym chłopem. Chyba musisz jeść troszkę więcej, nie sadzisz? Albo zjesz jednorazowo więcej białego, albo wepchniesz w siebie więcej posiłków.

5. Całe jajka vs same białka z jajek

Tylko dziwacy jedzą same białka. Koleś trenujący naturalnie potrzebuje całych jajek. Co zawierają raporty medyczne? Badania, które ukazały, że jedzenie jaj zwiększa cholesterol zostały zrobione kiedy nie istniało rozróżnienie na poszczególne rodzaje cholesterolu, więc w zasadzie były nic nie warte. Jajka mogą podnosić cholesterol - HDL, dobry cholesterol. Jeśli masz zamiar je jeść, nie bądź pedałkiem.

6.Nabieraj mięcha, nie tłuszczu

Nabieranie tłuszczu podczas treningu masowego nie jest niezbędne. To przestarzała opinia. Bardziej pozytywną opcją jest nabieranie mięśni z równoczesną utratą smalcu. Widziałem to setki razy u moich podopiecznych. Dzień "dietowego oszusta" jest dozwolony co pięć, siedem dni (zależnie od Twojego metabolizmu). Uważam, że nabieranie mięśni tylko na czystym żarciu jest ciężkie. Ale istnieje różnica między "dniem oszusta" raz na tydzień, a jedzeniem gównianego żarcia w każdym posiłku. Nawet podczas "dnia oszusta" mówię swoim podopiecznym, aby unikali przesadnych tłuszczy, które robią niezłe kuku organizmowi. Lepszy jest chudzielec próbujący nabrać mięcha pożerając ryżowy pudding niż wżerając frytki.

Czytaj dalej: Zwiększenie masy autor: Paweł Jurczynski

"" znaleziono też na stronach:

Tagi: ból - sztanga - białka - jajka - tłuszcz - stres - faza - nasycenia

Komentarze

Dodaj komentarz +